Head külalised, sõbrad, tuttavad, koostööpartnerid, kolleegid. Ööklubi Comeback tähistas sünnipäeva viimast korda. 27 aastat tagasi avas tänaseks legendaarseks saanud peopaik esimest korda uksed. 11.märtsil 1994 aastal panid Raivo ja Katrin alguse uskumatult ägedale ja pikale teekonnale. Kolmel erineval kümnendil on Eesti vanim ööklubi olnud öine kohtumispaik sadadele tuhandetele inimesele.

Kõik need aastad on Comeback olnud talvepealinna ööelu keskus, mille laval on üles astunud suur enamus Eesti tippartiste ja –diskoreid. Kokku on saanud inimesed üle Eesti ning Otepääl toimunud rahvusvaheliste suursündmustega kogunud tuntust ka paljude välismaalaste seas. Ööklubi on olulist rolli mänginud paljude elu kujunemises. Läbi aja on see maja olnud töökohaks sadadele inimestele. Paljud külalised on leidnud endale kaaslase kogu eluks, loonud ühise kodu ja pere.

Ehitasime ööklubi endise Otepää kinomaja ruumidesse. Esimestel aastatel näidati päevasel ajal kino ning pimeda saabudes läks peoks. Sellel ajal oli tegemist suhteliselt erakordse sündmusega ning mitmeid aastaid järjest sõitsid inimesed isegi bussidega eraldi üle Eesti kohale, et sellest põnevast ööelust osa saada.

Klubi tegutsemise kolm kümnendit on olnud väga erinäolised. Üldine tegevus on jäänud küll samaks, aga ülemäära palju sarnasusi 27 aastataguse ööeluga ei ole. 90-ndate keskel oli ööklubi avatud kõik ööd nädalas ning uksed avati juba kell 20. Klubis sai lisaks tantsule ja napsule näiteks tegeleda ka hasartmängude ja piljardiga. Õhtu lõpetati juba südaöö paiku. Viimastel aastatel oli klubi avatud peamiselt paar korda nädalas ja reeglina nädalavahetustel. Külastajad saabuvad tänapäeval meelt lahutama südaööks ning peod lähevad hommikuni välja.

27 aastat on toonud ilusad, lõbusaid ja meeldejäävaid mälestusi. Iga teekond aga saab lõpuks otsa.

Tänavune sünnipäev oli aga teistsugune – sünnipäeva nädalal langesid Comeback´i hoone katus ja seinad. Suve alguses avab ööklubi kinnistul Eesti suurim kütuse jaemüüja Olerex enda sajanda tankla, kuhu tuleb ka suure teenindussaarega kohvik ja bufee, laia valikuga toidu- ja esmatarbepood ning avar puhkeala.

Comeback-i teekonna lõpp ei ole olnud seotud viimasel aastal maailma raputanud koroonaviirusest. Öise meelelahutuse turg on aastatega väga palju muutunud ning mõned aastad tagasi hakkasime ringi vaatama, kas Otepää magistraalristmikul asuval kinnistul on ka alternatiivseid kasutusvõimalusi. Siis ei olnud veel välistatud ööklubi tegevuse jätkamine, aga raske südamega sai lõpuks tehtud ühine otsus. Ühel hetkel leidsime Olerexi juhtkonnaga, et ööklubiga samal aastal loodud Eesti suurima kütuse jaemüügikett on parim alternatiiv selle kinnistu kasutamiseks. Emotsionaalselt on see meile loomulikult olnud raske otsus, sest kogu meie äritegevus on alguse saanud sellest majast ja suur osa mälestusi seotud selle eluga. Samas on tegu väga kaalutletud muudatusega, mis annab Otepää piirkonna arengule kindlasti olulise tõuke.

Ööklubi Comeback jääb armsa ja olulise kohana südamesse elama tuhandetele inimestele. Viimane sünnipäeva pidu pidi tulema eriti rajult ja ägedalt, aga kestev pandeemia ei ole seda võimalust andnud. Viimane sünnipäev toimub igaühe enda mõtteid. Igaüks saab täna meenutada, millal ta viimati Comeback-is käis, sest see oli see hetk, kui astusid viimast korda sisse, tegid viimase kokteili ja tantsu…
…ja lahkusid endale teadmata sellest majast viimast korda.

Aitäh nende aastate eest, need oli vinged!